O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Pszczyna

Prasówki

I chociaż ciągle dążymy do zachodnich standardów – w technologii dalej wybierają się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a te na zachodzie od prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Skonstruowane z tezą o centrum i słabszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich opowieści i zaletach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie kształtującej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Siewierz

 

Panie Krystianie – skąd pogląd na założenie KDE?

Z analizie potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne trendy w budownictwie, bardzo odpowiednie zresztą – które płyną do form z tezą o kilka eksploatacji i ekologicznych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy lokali z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest niepewna i potrzebna. Tak powstało KDE, które jak jedne z podstawowych marek w terenie realizuje budowę domów pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę sprawdzić – przypominamy więc właściwie.

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Firma Budowlana Siewierz

Na czym polega magia domu pasywnego? Jaka jest jego właściwość?

Komunikuje się, że w zasięgu takiego budynku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło wychodzące ze centrów odnawialnych – na przypadek z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła wydzielanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia stosowana jest na zatrzymanie pomocna w miejscach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce posiada i usytuowanie domu a jego wentylacja. Praktycznie każdy element realizacji domu pasywnego pragnie być przemyślany od froncie do końca. To inwestycja, jaka posiada się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo jest więc możliwe do uzyskania w naszych warunkach klimatycznych?

Myślą jest prawidłowo wykonany plan i piękna wartość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Więc jest ciepło oddawane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w określonej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Zapewne nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio brak w Polsce, ale zawsze warto się na taką okazja przygotować.

Firma Budowlana Siewierz

Co wtedy?

Istniejemy w mieszkanie zaimplementować wszystkie swoje rodzaje ogrzania w bloku pasywnym. W szkodliwych warunkach atmosferycznych taki dom oraz trzeba dogrzewać, chociaż w nic mniejszym stopniu niż w sukcesie tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych okazują się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych lokalu w drodze do tradycyjnych systemów.

Który jest mały koszt budowy domu pasywnego?

To krótkie dopłaty biorąc pod uwagę oszczędności w perspektyw. Teraz to ok. 6% do 12% wzrostu wkładów w nawiązaniu do klasycznej formy budownictwa. Co ważne – te różnice zaczynają zacierać.
Są ciekawe dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Otoczenia i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pożyczki w wysokości 50 tys.zł dla pań budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sieć i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Istnieje wciąż jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma realizująca dom pasywny musi świadczyć budowy na ostatnim możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Klientów spory odłam spośród nich wprowadza do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to złożony proces – każdy jego poziom pragnie być zrealizowany jak prawidłowo, aby zgrać całość. To mamy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Siewierz

Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą KDE Construction na stronie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i produkcjach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments